Iscrtavanje četiri C u glavnoj sarajevskoj ulici nije stvar vandalizma, velikosrpskog nacionalizma ili sličnih neupitnih kriminalnih radnji, nego dokaz nerada policije! Gdje je policija bila dok se sve dešavalo? Vjerovatno su spavali u automobilima iz kojih ne izlaze, a sve uz trošenje goriva da im u spavanju ne bude hladno. Naravno, sve je to na račun građana!
Nije samo ovo dokaz da je u Sarajevo moguće ušetati i uraditi bilo šta u sitnim noćnim satima. Pucnjave su postale svakodnevnost, a obračuni kriminalaca i nasilnika dešavaju se i u podne, na opće iznenađenje građana! To je slika sigurnosnog stanja u kojem ministar Katica sav novac troši na kupovinu kamera za mjerenje brzine, dok je sigurnost građana nepoznanica u prioritetima sarajevske policije. Ipak, mora se reći, Sarajlije su to zaslužili – glasali su za politički ološ koji je doveo do toga da je stanje sigurnosti u Sarajevu gore nego ikada u njegovoj povijesti!
Ekran Portal sa stavom