Oko gašenja BHRT podigla se prava histerija! Došli smo u situaciju da se gašenje ovog servisa proglašava gašenjem države! Naravno, razni likovi kojima je ta BHRT služila, niti na sekund neće reći da je država stvarno ugašena onog trenutka kada Konaković, Nikšić, Forto i drugi suspektni likovi iz “trojke” nisu uhapsili Dodika zbog državnog udara! To im ne odgovara za njihov narativ, ali odbrana BHRT im je od važnosti za opstanak države. Pa, dobro, koje je ta BHRT bila od koristi?
Sada se govori kako je to bio “prozor” za edukaciju građana i razvoj kulture u BiH! Laž! BHRT nije imala ni obrazovni program, a kamoli da je pružala neku “edukaciju” građanima. U pogledu kulture BHRT je promovirala isključivo stranačko-političke kulturne projekte. Samo ono što je odgovaralo režimima na vlasti, BHRT je podržavala. BHRT nije promovirala čak ni ono što joj je bila zakonska obaveza – znanstvene i kulturne događaje u organizaciji javnih institucija, državnih organizacija! Čak ni to nije moglo dobiti prostor u programu BHRT, ali su političari koji aktivno rade na razgradnji BiH kao države imali stalne termine. Isti ti političari danas gase ovaj servis i treba da ga ugase!
Zašto? Zato jer BHRT nije koristila građanima. Program BHRT i danas je najbolji primjer najgoreg, najneprofesionalnijeg, najnezanimljivijeg i od gledatelja potpuno otuđenog televizijskog programa. Pa zašto onda da postoji takva televizija? Zato da bi nekoliko stotina zaposlenih primalo plaće? Zato da bi kojekakve propale manekenke i starlet novinarke mogle da glume urednice? Zato da bi samoproglašeni analitičari i političari izrazito niskog kulturnog i intelektualnog kapaciteta bili stalni gosti? To je jedini stvarni smisao BHRT! BiH treba državnu televiziju, ali ne treba BHRT, jer je to sve samo nije ozbiljna medijska institucija! U uvjetima u kojima država nije uhapsila Dodika, BHRT je potpuno irelevantna! U uvjetima u kojima bi likovi poput Do-Doa bili uhapšeni, može biti formirana nova državna televizija – i to je jedina istina!
Ekran Portal sa stavom